29 marca 2018

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Jak dbać o sztuczne rzęsy?







Pierwszy raz sztuczne rzęsy założyłam u kosmetyczki w sierpniu 2017 roku i od tamtej pory nie wyobrażam sobie bez nich życia. Niesamowita wygoda, a do tego zalotne spojrzenie nawet bezpośrednio po przebudzeniu!

Poniżej przedstawię Wam kilka porad, faktów o rzęsach, by cieszyć się jak najdłużej wykonaną stylizacją.



Zalety przedłużania rzęs:

Przede wszystkim wygoda oraz oszczędność czasu. Na pewno znasz to uczucie, gdy malujesz rzęsy tuszem i musisz robić poprawki swojego makijażu, bo dotknęłaś się brudną szczoteczką - mnie  dotyczyło to ciągle... A teraz? Budzę się rano, przeczesze rzęsy szczoteczką i jestem gotowa do wyjścia. :)

Oczy są pięknie podkreślone, nie jeden mężczyzna mówił mi, że mam piękne rzęsy i czy to moje naturalne. Nie ukrywam, że chciałabym...ale na szczęście od czego mam moją niezastąpioną kosmetyczkę. :)

Wpływa to również na naszą pewność siebie. Nawet, gdy obudzimy się rano i mamy bad hair day/ bad skin - piękne, gęste, długie rzęsy nadrabiają i wpływają nieco na nasz nastrój. 



Niestety pojawiają się również wady, jeśli nieodpowiednio pielęgnujesz swoje rzęsy. Jak dbać o nie by móc cieszyć się długotrwałą i piękną stylizacją? 

1. Do 48h po stylizacji nie mocz rzęs, ani nie przebywaj w wilgotnych pomieszczeniach. Klej, na którym stylistka dokleja sztuczne rzęsy, musi się dobrze związać z twoją naturalną rzęsą. 

2. Unikaj również wszelkiej pary wodnej (saun, basenów, czy nawet rozgrzanego piekarnika) Po upływie 48h nie trzeba aż tak bardzo z tym uważać, jednak nadal nie powinno się za bardzo moczyć rzęs.

3. Staraj się nie pocierać/dotykać oczu i powiek, by nie wyrwać nieumyślnie rzęs.

4. Po kąpieli, prysznicu czy przy wyjściu z basenu nie wycieraj oczu ręcznikiem. Aby kropelki wody spadły z rzęs wystarczy kilka razy pomrugać.

5. Absolutnie wystrzegaj się teraz tuszu do rzęs. Niektóre substancje chemiczne zawarte w tuszu mogą rozpuścić klej lub po prostu pokleić twoje rzęsy, które podczas demakijażu mogą masowo wypaść.

6. Nie należy używać zalotki, gdyż może ona połamać rzęski. 

7. Jeśli jedna z rzęs się częściowo odklei nie ciągnij jej na siłę. Jeśli ci przeszkadza możesz ostrożnie odciąć ją za pomocą nożyczek. Jeśli zaczniesz ciągnąć i szarpać wyrwiesz sobie z cebulką swoją naturalną rzęsę.

8. Jeśli będziesz prawidłowo dbać o rzęsy utrzymają się one przez okres 3/4 tygodni. Po tym czasie należy iść do salonu na uzupełnienie.

9. Cienie z powiek zmywaj za pomocą patyczka higienicznego oraz wacików.

10. Do demakijażu należy stosować tylko preparaty niezawierające olejków i substancji tłustych, czyli wszystkie mleczka i  dwufazowe płyny odpadają. Najlepiej używać płynu micelarnego, jednak też należy zwrócić uwagę na jego skład i wystrzegać się wszelkiej maści tłustych dodatków.

11. Nie wolno używać tłustych kremów w okolicy oczu. Ogólnie nie powinno się nakładać żadnych tłustych produktów w okolicy rzęs, o czym wspominałam Wam również przy kwestii demakijażu

12. Przy nakładaniu makijażu starajcie się nie nakładać w okolicach rzęs produktów takich jak fluid czy korektor, gdyż te zazwyczaj bywają nieco tłuste, oraz mogą pobrudzić rzęski, które później ciężko będzie doczyścić.

13.  Przed wizytą zapoznaj się z portfolio osoby, do której idziesz. Zobacz, jak wyglądają jej prace i czy Ci się podobają. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości i to działa w obie strony.

14. Sztucznym rzęsom nie trzeba poświęcać szczególnie dużo czasu. Wspomniane czynności zabiorą tylko kilka sekund dziennie. W przypadku podjęcia decyzji o zdjęciu sztucznych rzęs, nie należy tego robić na własną rękę, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia naturalnych rzęs. Zaleca się wizytę u kosmetyczki, która zdejmie rzęsy przy pomocy profesjonalnego removera.

15.  Najlepiej jest spać na wznak. Jeżeli istnieje taka możliwość to nie śpij na brzuchu, czy boku z twarzą w poduszce by nie odgnieść sztucznych rzęs. U mnie niestety bywa tak, że i tak budzę się rano na boku (najczęściej lewym) i to właśnie z tego oka najszybciej wypadają mi rzęski.

16. Jeśli będziecie robić rzęsy w salonie, to prawdopodobnie dostaniecie szczoteczkę do czesania – coś w rodzaju szczoteczki z tuszu do rzęs. Lepiej jednak nie czesać ich zbyt często, jeśli rzęsy tego nie potrzebują. Każdorazowo podczas czesania rzęs szczoteczka lekko je ciągnie, co również może spowodować ich osłabienie i wypadanie.

17. Przedłużane rzęsy nie powinny się same od siebie odklejać, tylko wypadać razem z naturalnymi w trakcie ich samoistnej wymiany czyli co 3 miesiące.

Wiadomo jednak, że różne rzęsy są w różnych fazach wzrostu więc wypadają nieregularnie, jedne wcześniej a inne później, dlatego też nie ma co liczyć na to, że uzupełnianie wystarczy robić co 3 miesiące. Dla podtrzymania ładnego efektu zalecane jest uzupełnianie co 3/4 tygodnie, tak jak pisałam wcześniej.












Sądzę, że wystarczająco wyczerpałam temat, ale jeśli o czymś zapomniałam lub jeśli macie jakieś pytanie piszcie w komentarzach!





Ciekawostka! Nie poleca się robienia sztucznych rzęs podczas I trymestru ciąży, ponieważ hormony wtedy działają jak szalone i rzęski po prostu nie będą się trzymały.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz